Global Yoga – kurser 2015

IMG_5343Nytt år, nya yogakurser!

Du är mer än välkommen att sätta intentionen för 2015 på yogamattan tillsammans med mig på Citypraktiken. Glöm inte hller av att jag håller i gratis prova på-yoga vecka 3!

Jag håller i två kurser, Yin Flow på måndagar 18.30 och Vinyasa på onsdagar 18.30.

  • Måndagar 18.30-19.45 Global Yoga Yin Flow. Den första kursperioden inspireras av mantrat Om Gum Ganapatayei Namaha.

En klass där mjuka flöden varvas med positioner som fokuserar på bindväv och att slappna av, för att främja rörligheten i leder och muskler. Klassen är tillgänglig för alla kroppar, oavsett bakgrund och skador. Inspirationen kommer från yin yoga, restorative yoga och mjuk vinyasa.

  • Onsdagar 18.30-19.45 Global Yoga Vinyasa. Fokus den första kursperioden är Öppna (och starka) höfter!

På onsdagar tar vi inspiration från Iyengar Yoga och Vinyasa Flow Yoga och svettas under en fysiskt utmanande klass till inspirerande musik. Kraftfulla flöden stärker muskulatur och leder och statiska asanas med fokus på biomekanik bygger upp kroppskännedomen.

Praktisk information och pris

  • En kurs (Vinyasa eller Yin) à 8 gånger kostar 1200 kr. Bokar du båda kurser samtidigt är priset 2000 kr.
  • 10-kort som du kan använda till drop-in-platser över hela terminen (januari till juni) kostar 1750 kr.

Studentpriser:

  • Global Yoga Vinyasa eller Yin Flow kostar 960 kr (20% rabatt).
  • Båda kurserna kostar för studenter 1800 kr.
  • Studentpris på 10-kort är 1550 kr.

Att gå en enstaka klass eller prova på kostar 180 kr, och då utgår inga rabatter.

Läs ännu mer om min yoga här, eller kontakta mig för att boka in dig på en av kurserna.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s